Praca wypełnia dużą część naszego życia, więc jedynym sposobem, by być w pełni zadowolonym jest robienie tego, co uważamy za świetną robotę. Natomiast jedynym sposobem wykonywania świetnej roboty, jest kochanie tego, co robimy. Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, szukaj dalej. Nie stawaj w miejscu. – Steve Jobs

1. Znajdź to, co kochasz.

Spędzamy większość naszego czasu w pracy, więc lepiej dla nas, jeśli sprawia nam to przyjemność. Wierzymy, że odnalezienie tego, co się kocha robić jest pierwszym krokiem do odkrycia siebie i prowadzenia spełnionego życia. W świecie ciągłych zmian nadal panuje powszechne przekonanie, że powinniśmy wybrać zawód tylko raz. Nigdy wcześniej wiedza nie była tak dostępna, jak dziś, przez co łatwiej jest przejść z jednej pozycji społecznej do innej. Nie bój się więc popełniać błędów, próbować tak wielu różnych ścieżek, jak to możliwe i poszukiwać inspiracji. Nigdy nie przestawaj eksperymentować ze swoimi hobby i eksplorować nowych zainteresowań, ponieważ mogą one zaowocować podjęciem wymarzonej pracy, a często i takiego stylu życia.

Znalezienie tego, co się kocha, jest kluczowe, ale jeśli nie szukasz, nie znajdziesz. Wyjdź ze strefy komfortu i spróbuj dziś czegoś nowego.

Paul i ja nigdy nie myśleliśmy, że moglibyśmy dużo zarobić na tym czymś. Po prostu lubiliśmy pisać oprogramowanie. – Bill Gates

Kochaj to, co robisz.

Jeśli to kochasz, robisz to dobrze, a jeśli robisz to dobrze, to prawdopodobieństwo, że ludzie to docenią, wzrasta. Społeczność lifetrampingowa to nie tylko poznawanie nowych ludzi, ale też poznawanie samego siebie na głębszym poziomie. Jeśli kochasz to, co robisz, możesz odkryć, że jesteś o wiele lepszą osobą niż kiedykolwiek sądziłeś/-aś.

„Szczęście jest autentyczne tylko wtedy, gdy się nim dzielisz.” – Christopher McCandless

3. Dziel się tym, co kochasz.

Wszyscy wchodzimy w nową gospodarkę dzielenia się, która nada nowy kształt naszej kulturze w ciągu najbliższych kilku lat. Jest tylko jedna zasada: im więcej się dzielimy, tym więcej mamy. Nasi mentorzy dzielą się swoimi stylami życia i inspirują innych do pomocy w budowaniu wspaniałej światowej społeczności otwartych, pełnych pasji ludzi. Tym, którzy chcieliby zmienić swoją obecną sytuację, całe swoje życie lub po prostu zaspokoić ciekawość, mentorzy przynoszą wspaniałą wartość, ponieważ lifetramping z nimi to jedyny sposób na doświadczenie, jak w rzeczywistości wygląda dana kariera lub styl życia.

Twoja pasja i umiejętności mają moc motywowania innych. Jeśli kochasz to, co robisz, podziel się tym. Pomagając lifetrampom odnaleźć to, co kochają, sprawiasz, że świat jest lepszym miejscem. Miejscem, w którym wszyscy chcielibyśmy mieszkać.

Gotowy/-a na inspirację? Rozpocznij podróż