Co to znaczy – być mentorem?
Oznacza to dzielenie się pasją i doświadczeniem z innymi. Przyjmowanie ludzi u siebie i wysyłanie informacji na temat swojego stylu życia. Pomaganie im w odnalezieniu siebie i swojej ścieżki, uczenie się nowych rzeczy i sprawianie, że świat będzie trochę cieplejszym i przyjaźniejszym miejscem.

Jaki jest cel bycia mentorem?
Wraz z Tobą chcemy sprawiać, że świat będzie lepszym miejscem. Jako mentor masz świetną okazję do promowania swojej pracy, projektów i samego/samej siebie. Stajesz się również częścią społeczności wspaniałych ludzi. Znamy wiele przykładów świetnej współpracy, która rozpoczęła się podczas lifetrampingu.

W jaki sposób Lifetramp wspiera swoich mentorów?
Próbujemy zaangażować mentorów w działanie strony. Mentorzy jako pierwsi dowiadują się o wszystkich zmianach i otrzymują dostęp do nowych opcji. Robimy z nimi wywiady i publikujemy artykuły o ich stylu życia na naszym blogu, Historie. Od czasu do czasu organizujemy spotkania. Nasz zespół zajmujący się społecznością jest zawsze gotowy do pomocy i otwarty na sugestie. I oczywiście, sami jesteśmy lifetrampami.

Chcesz zostać mentorem i dzielić się swoim doświadczeniem? Świetnie! Oto parę podpowiedzi na początek:

1. Stwórz profil

Po zalogowaniu się, w ustawieniach profilu znajdziesz przycisk „Zostań mentorem”. Kliknięcie na niego przeniesie Cię do formularza mentora. Twój status zmieni się z „Użytkownik” na „Mentor” po wypełnieniu 90% formularza. Składa się on z 3 pytań, opisu, danych i obrazka.

2. Dołącz do społeczności

Najważniejsza dla nas jest społeczność mentorów, więc byłoby świetnie, gdybyś przyłączył(a) się do naszej grupy na Facebooku (Lifetramp Family). Jeśli masz jakieś pytania lub po prostu chcesz się przywitać, skontaktuj się z

3. Wyrusz na lifetramping

Jako mentor nie tracisz możliwości rezerwacji spotkań i odwiedzania innych mentorów, więc możesz to śmiało robić – dzięki temu sam(a) staniesz się lepszym mentorem!

4. Bądź dostępny/-a

Zarządzaj swoim kalendarzem i zdecyduj, kiedy możesz przyjmować osoby, dla których jesteś mentorem. Nieważne, czy możesz to robić tylko przez jeden dzień w tygodniu, czy jeden dzień w roku. Cieszymy się, że chcesz dzielić się swoją pasją i doświadczeniem!

5. Przyjmuj innych

Pokaż innym lifetrampom, jak wygląda Twój dzień pracy. Nie musisz poświęcać na to dodatkowego czasu. Sam(a) decydujesz, jaką formę przyjmie lifetramping i ile będzie trwał. Może spędzicie czas, rozmawiając przy obiedzie? A może wolisz zaprosić gościa na jeden dzień do swojego miejsca pracy? Bądź naturalny/-a – pokaż, jak naprawdę wygląda Twoja praca, w tym jej ciemniejsze strony!

Gotowy/-a? Zostań mentorem

Potrzebujesz więcej porad?

  1. Bądź precyzyjny/-a kiedy mówisz o pracy, aby nikt Cię źle nie zrozumiał.
  2. Odpowiadaj szybko. Nie pozwól rezerwacji lub wiadomości zbyt długo czekać na odpowiedź. To czyjeś marzenie czekające na realizację.
  3. Podawaj bieżące informacje. Staraj się, by Twój kalendarz był aktualny.
  4. Bądź zaangażowany/-a. Jeśli przyjmujesz kogoś jako gościa, postaraj się poświęcić tej osobie uwagę.
  5. Bądź uprzejmy/-a. Nikt nie będzie chciał Cię odwiedzić, jeśli dowie się, że jesteś niemiły/-a.
  6. Wspieraj swojego gościa. Tak bardzo, jak możesz. Czyjeś marzenia właśnie się spełniają!
  7. Recenzja. Pamiętaj, aby wystawić recenzję osobie, która Cię odwiedziła. Pomoże to zarówno jej, jak i innym mentorom.